خرید پاور Green GP650B-OCPT - اگزو گیم

پاور Green GP650B-OCPT

پاور Green GP650B-OCPT

  • 1,335,000 تومان

  • برندها گرین
  • کد محصول: Green GP650B-OCPT
  • موجودی: در انبار

گزینه های در دسترس


پس از سه سال از عرضه پاورهای بالارده OC Plus توسط شرکت سیاره سبز (گرین) این بار شاهد نسخه جدید از پاورهای این رده هستیم که مطابق با نیازهای جدید کاربران است. تیم‌های فروش و بازاریابی به همراه واحد تحقیق و توسعه به بررسی در طی این مدت به بررسی و تحقیق پرداختند و نتایج ذیل را ارئه کردند:

پاورهای میان‌رده و بالارده که نیاز اصلی کاربران حرفه‌ای و گیمرها است نیاز به مدل‌های مدرن‌تر که مطابق با استانداردهای روز است دارد.

با توجه به تحولات سخت‌افزارها یک رده جدید بین پاورهای میان‌رده و بالارده اضافه شده است.

پاورهای جدید نباید از نظر قیمتی تغییری داشته باشند.

 

پس از اعلام این نتایج تحقیقات و مذاکرات با تأمین کنندگان مطرح جهان اغاز شد و با ارائه طراح‌ها و آزمایشات فراوان نسل جدیدی از پاورهای کمتر از 1000 وات گرین که به نام OC+ و تحت مدل تجاری OCPT شناخته می‌شوند معرفی و عرضه شدند. به طور کلی این پاورها تحولی اساسی در طراحی و به کار گیری تکنولوژی‌های روز هستند و در اغلب موارد شباهتی با نسل قبلی خود ندارند. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های این پاورها می‌پردازیم.

 

توپولوژی مدرن Half-Bridge به همراه مبدل تانک رزونانس (LLC Resonant) در بخش اولیه

به لطف توپولوژی مدرن و بسیار پربازده Half-Bridge در کنار مبدل LLC Resonant که باعث نرم شدن شکل موج سوئیچینگ (Soft Switching) و تحقق عملی Zero Voltage Switching در بخش ورودی می‌شود، حامل‌های EMI، RF و تلفات سوئیچینگ در ورودی کاهش یافته و بازدهی مصرف انرژی (Efficiency) به طرز محسوسی افزایش می‌یابد. همچنین مبدل‌های تانک رزونانس (LLC Resonant) این امکان را فراهم می‌سازند تا سرعت Switching ماسفت های بخش ورودی به‌مراتب بالاتر از توپولوژی‌های نسل قبل باشد که این امر نیز در عمل و به‌خصوص در وضعیت بی‌باری باعث افزایش بازدهی مصرف انرژی (Efficiency) خواهد شد.

به‌صورت میانگین بازدهی مصرف انرژی بخش اولیه در منابع تغذیه سوئیچینگ مجهز به این توپولوژی بین 93% تا 96% خواهد بود.

 

اقدامات ایمنی بیشتر و سریع‌تر

تراشه Supervisor در مدارها و منابع سوئیچینگ مهم‌ترین بخش و عامل ناظر بر تمامی روندها است. در پاورهای نسل جدید OCPT از تراشه‌ای مدرن‌تر و بسیار دقیق‌تر نسبت به نسل‌های قبلی استفاده شده و همچنین سفارشی‌ سازی‌های اعمال شده بر روی بایاسینگ آن، در عمل محدوده به‌مراتب تنگ تر و دقیق‌تر برای کنترل پروتکشن های OCP,OPP و OTP فراهم کرده است.

 

سه حسگر دما

پاورهای سری OCPT به سه حسگر جداگانه و دقیق NTC مجهز شده‌اند تا به این ترتیب کنترل سرعت چرخش فن‌ها در حالت بی‌صدا و حالت عملکرد حفاظتی (Over Temperatur Protection) به صورت دقیق‌تر و سریع‌تر صورت بگیرد. از دیگر مزیت‌های استفاده از سه حسگر مستقل کاهش استهلاک آن‌ها خواهد بود به این ترتیب طول عمر مفید به طور قابل توجهی افزایش خواهد داشت همچنین دقت در اندازه گیری در طول زمان تغییر چندانی نخواهد کرد. تمامی داده‌ها توسط یک مدار دیجیتال مخصوص کنترل کنند سرعت آنالیز شده و بهترین برآیند آن جهت اعمال کنترل برای سرعت چرخش فن اعمال خواهد شد.

 

 

 Voltage Regulationکمتر از 2% برای شاخه‌های خروجی +3.3V, +5V و +12V

استفاده از توپولوژی مبدل‌های DC-DC برای ساختن ولتاژ شاخه‌های +5V و +3.3V در بخش ثانویه باعث تثبیت هر چه بیشتر ولتاژ شاخه‌های خروجی در این سری از پاورها شده است. همچنین مستقل بودن بخش‌های اصلی کنترل و مدیریت ولتاژ هر یک از شاخه‌های خروجی در پاورهای مجهز به این توپولوژی در بخش ثانویه، عملکرد صحیح و دقیق آن‌ها را در وضعیت بی‌باری (Zero Load) و همچنین Cross Load (توزیع نامتوازن بار بر روی شاخه‌های خروجی) تضمین می‌کند.

 

کانکتورهای HCS

با توجه به این‌که پردازده‌های نسل جدید به چندین هسته پردازشی مجهز شده‌اند و همچنین توان مصرفی آن‌ها نیز افزایش یافته است؛ سازندگان مادربرد در طراحی مدارات تغذیه از کانکتورهای کلاس سروری که با عنوان (High Currennt System) HCS شناخته می‌شود، استفاده می‌کنند. این کانکتورها تا 50 درصد ظرفیت بیشتری برای عبور جریان ارائه می‌کنند. در نسل جدید پاور‌های OCPT گرین ماژول‌های پرمصرف (کانکتورهای پردازنده، مادربرد و کارت گرافیک) خروجی در هر دو بخش نری و مادگی از کاکنکتورهای HCS استفاده شده است. در این کانکتورها با افزایش سطح تماس عملیاتی و همچنین بهره گیری از آلیاژ مقاوم‌تر در برابر جریان‌های بالا در عمل باعث کاهش ریپل، افت ولتاژ و حرارت نقطه اتصال شده و روی هم رفته باعث افزایش پایداری سیستم در اورکلاکینگ و گیمینگ می‌شود. همچنین کابل تمام فلت این پاور در بخش تغذیه E-ATX دارای ضخامت 16AWG می‌باشد.

 

ریپل و نویز ولتاژ شاخه‌های خروجی

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در طول عمر پاور و سایر اجزاء سیستم ریپل و نویز خروجی از پاور است. ریپل ولتاژ شاخه‌های خروجی پاورهای سری OCPT به لطف بهره گیری از توپولوژی‌های مدرن روز جهان در بخش اولیه و ثانویه به همراه فیلتر دو مرحله‌ای در بخش ثانویه تا سه برابر کمتر از استانداردهای سخت‌گیرانه و جدید پاورهای ATX است.

 

سکوت مطلق به لطف فن‌های FDB

نسل جدید پاورهای OCPT  گرین به یکی از مدرن‌ترین و جدیدترین تکنولوژی‌های مورد استفاده در فن‌ها یعنی تکنولوژی Fluid Dynamic Bearing یا FDB مجهز شده‌اند. این فن‌ها نسبت به فن‌های Double Ball Bearing از عمر مفید بیشتری و در عین حال نویز کمتری برخوردار هستند. با توجه به عملکرد خنک پاورهای OCPT، از فن‌های فوق العاده کم صدای FDB با حداکثر سرعت 1200RPM استفاده می‌شود.

 

افزایش بازده

به لطف بهره‌گیری از توپولوژی‌های مدرن و مطابق روز دنیا در بخش‌های اول و دوم و همچنین بهره گیری از قطعات با کیفیت بالا در پاور‌های OCPT باعث شده تا این نسل جدید و قدرتمند بهبود چشمگیری را در کارایی و کاهش اتلاف انرژی نشان دهد. همین امر باعث شده تا حرارت تولیدی قطعات پاور کاهش چشمگیری را داشته باشد که این مسئله نیز عملکرد بی‌صدا و همچنین همچنین افزایش عمر مفید قطعات را به دنبال خواهد داشت.

 

عضو جدید پاورهای رده بالا

با توجه به این که یکی از مهم‌ترین مسائل هائز اهمیت در سخت‌افزارهای مدرن امروزی کاهش مصرف برق و در عین حال افزایش بازدهی است نیاز است تا یک عضو جدید را به گزوه خانواده پاور‌های بالارده اضافه کنیم. پاور 650 وات یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده ترین پاورهای با ولتاژ میان رده است که نیاز اغلب کاربران را برآورد می‌کند. شرکت سیاره سبز در روند تکمیل تحول در پاورهای نسل جدید خود مدل 650 وات را به عنوان یک عضو جدید از خانواده پاورهای بالارده OCPT معرفی و عرضه کرده تا طیف وسیعی از کاربران توانایی بهره گیری از امکانات این پاور را داشته باشند.

 

فن‌کنترلر دیجیتال

در نسل جدید پاورهای OCPT از یک فن کنترلر جدید و مدرن بهره گرفته شده که با آنالیز دقیق شرایط دمای محیطی و همچنین میزان بار خروجی میزان سرعت چرخش فن‌ها را تنظیم می‌کند. داده‌های وضعیت Fanless (در بار خروجی کمتر از 30 درصد توان نامی) از طریق سه سنسور مجزای دمایی به این کنترلر ارسال شده و با تحلیل بر خط شرایط را مدیریت می‌کند. همچنین به لطف بهره گیری از فن‌های کم صدا و همچنین قطعات خنک، پاورهای OCPT تا بار کاری حدود 90 درصد بسیار کم صدا عمل می‌کند.

مشخصات فنی
برآیند توان شاخه های+3.3V و +5V 120W
تأییدیه‌های ایمنی FCC, CE, CB, UL, cUL, cTUVus, TUV, CCC, Wee
توان خروجی مداوم 650W
توان شاخه +12V 54.2A (=Total Outpot)
جریان ورودی حداکثر 10A
حداکثر قدرت 780W (حداکثر کمتر از 180 ثانیه)
خروجی‌(های) IDE/Molex 4x4-pin
خروجی‌(های) SATA 12x15-pin
خروجی‌(های) پردازنده 2x8-pin E-ATX
خروجی‌(های) کارت گرافیک 4x(6+2)8-pin PCI-E
دامنه فرکانس ورودی 50-60 هرتز
دامنه ولتاژ ورودی 100-240Vac
سیستم‌های محافظتی OCP, OVP, UVP, OPP, SCP, OTP, SIP, NLO
ضریب جریان عملیاتی ≥ 0.95
طراحی خنک کننده 135mm Golf Fan - FDB Technology (Fluid Dynamic Bearing)
متوسط طول عمر 120000 ساعت
مدل GP650B-OCPT
نرخ بهره وری 92-95%
نسخه استاندارد SSI EPS12V, ATX12V Ver2.4
نوع ضریب جریان Active PFC
گواهی 80Plus Platinum (GREEN Model Under High Power Brand)
مشخصات فیزیکی
ابعاد 150x86x180 میلی‌متر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: پاور, گرین, power supply, power, Green, 650W, اورکلاک, گیمینگ, 650 وات